עו”ד אייל בסרגליק במאמר דעה מיוחד

עו”ד אייל בסרגליק: קורא למחוקק הישראלי למהר ולחוקק חוק שיקבע תקופת זמן מקסימלית לניהול חקירה וקבלת החלטה

סרטה המטלטל של העיתונאית אילה חסון , המתאר את עינוי הדין הבלתי נסבל שעובר תא”ל במיל’ גל הירש, שמחכה כבר 8 שנים להכרעה בעניינו, מצביע על בעיה קשה במערכת אכיפת החוק בישראל ועל הינסיון לעשות סיכול של מינוי מפכ”ל לכאורה על ידי רשויות החקירה.
במאמר פרשנות שכתב עו”ד אייל בסרגליק בנושא, שפורסם ב חדשות 13,  קורא בסרגליק למחוקק הישראלי למהר ולחוקק חוק שיקבע תקופת זמן מקסימלית לניהול חקירה וקבלת החלטה על הגשת כתב אישום. לדבריו: “אם בתוך תקופה זו לא נמצאו די ראיות – יש לסיים את ההליכים מיידית ולהניח לנחקר”.
עו”ד אייל בסרגליק | בסרגליק ושות’
עו”ד אייל בסרגליק מציין: לא יעלה על הדעת שאדם שהקדיש עשרות שנים מחייו למען בטחון ישראל נמצא תקופה כה ארוכה תחת חקירה מתמשכת. חשוב לזכור כי בנוסף להשלכות האישיות של עינוי דין כלפי הנחקר, להתמשכות חקירות עשויות להיות גם השלכות פוליטיות, במצב בו הנחקר הוא איש ציבור או פוליטיקאי. לא ייתכן שלרשויות החקירה והתביעה תהיה יכולת להשפיע בצורה כזו על הרכב הכנסת, וזאת ללא הגבלת זמן או פיקוח.
אני סבור כי זה לא עניין של השתייכות למחנה פוליטי זה או אחר. אם ישראל רוצה לעמוד בשורה אחת עם המדינות המתוקנות בעולם, שדואגות לזכויות האדם – הגיע הזמן שכל אנשי הרשות המחוקקת יתאחדו וישנו את החוק למען זכויות הנחקרים בישראל.