צחי קוגוט יבואן צעצועים חשוד בהברחת סיגריות אלקטרוניות

January 23 2023Cfao

צחי קוגוט חשוד בניסיון להבריח כ-61 אלף סיגריות אלקטרוניות לישראל

צחי קוגוט, בעליה של חברת “יום הולדת שמח בע”מ” לייבוא צעצועים, חשוד בניסיון להבריח כ-61 אלף סיגריות אלקטרוניות לישראל דרך נמל אשדוד, תוך התחמקות מתשלום מס בסכום כולל של כ-5.6 מיליון ₪ ומתן הצהרה כוזבת לרשויות המס.

קוגוט נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים במסגרת חקירה שמנהלת יחידת חקירות מכס ומע”מ תל אביב ברשות המסים ביחד עם בודקי וחוקרי יס”מ מכס אשדוד. במסגרת החקירה עוכבו לבדיקה 3 מכולות שייבא החשוד דרך נמל אשדוד, והוצהר כי הן מכילות צעצועים.

בדיקה פיסית של תכולת אחת המכולות, שבוצעה על ידי בודקי ויס”מ מכס נמל אשדוד, העלתה כי בקצה המכולה הוסלקו 154 קרטונים המכילים כ-397 סיגריות אלקטרוניות עם מילוי בכל קרטון. הערכת שווי המסים בגין הסחורה המוברחת (מס קניה ומע”מ) מסתכמת בכ-5,593,760 ₪.

בית משפט השלום בראשון לציון דחה את בקשתו של החשוד למתן צו איסור פרסום גורף על הפרשה ושמו ופרטיו, והסיר את צו איסור הפרסום הזמני שהוטל למשך 11 יום.

כב’ השופט אבי וסטרמן פסק כי החשוד לא עמד “בתנאי הדורש הוכחת נזק חמור שייגרם לו, כפי שפורש בפסיקה” ולכן בית המשפט לא נדרש “לבחון את האיזון בין מניעת הנזק לבין העניין הציבורי שבפרסום”.

Share: